Αθλητικά

Η Μπάγερν Μονάχου έκανε φοβερή ανατροπή κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία ισοφάρισε όμως στο τέλος σε 2-2 και πήρε προβάδισμα πρόκρισης για το μεγάλο τελικό του Champions League.

Με γκολ του Βινίσιους από τρομερή κάθετη πάσα του Κρόος, η Ρεάλ Μαδρίτης πήρε… κεφάλι στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, αλλά η Μπάγερν Μονάχου έφερε… τούμπα το ματς σε πέντε λεπτά, με γκολ του Σανέ με υπέροχο σουτ και πέναλτι του Χάρι Κέιν.

Ο Ροντρίγκο κέρδισε πέναλτι όμως και για τη “Βασίλισσα” στα τελευταία λεπτά και ο Βινίσιους ευστόχησε από τα 11 βήματα, για το δεύτερο δικό του γκολ και το 2-2 στην αναμέτρηση.

Μπάγερν και Ρεάλ άφησαν έτσι… ανοιχτούς λογαριασμούς για τον αγώνα ρεβάνς στη Μαδρίτη, όπου και θα κριθεί τελικά η πρόκριση για τον τελικό του Champions League.

To άρθρο Μπάγερν Μονάχου – Ρεάλ Μαδρίτης 2-2: Ισοπαλία μετά από συγκλονιστικό ματς και όλα «ανοιχτά» για την πρόκριση στον τελικό του Champions League δημοσιεύτηκε στο NewsIT .