Τεχνολογία

MLS: «Τρίποντο» με την υπογραφή Μέσι για την Ίντερ Μαϊάμι, πέτυχε το νικητήριο γκολ της Σολτ Λέικ ο Κατράνης!

Ο Λιονέλ Μέσι ήταν για ακόμη μία βραδιά ο πρωταγωνιστής της Ίντερ Μαϊάμι, καθώς ο Αργεντινός παγκόσμιος πρωταθλητής, σκόραρε δις και οδήγησε την ομάδα του στην νίκη επί των New England Revolution με 4-1.

Παρά τα 36 χρόνια του, ο «Pulga» βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση, καθώς και την περασμένη εβδομάδα πέτυχε δύο γκολ στην νίκη επί της Νάσβιλ (σ.σ. συνιδιοκτησίας των αδελφών Αντετοκούνμπο), με αποτέλεσμα από την αρχή της αγωνιστικής περιόδου, να μετρά εννέα γκολ σε επτά συμμετοχές.

ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ

Παρουσία περίπου 65.000 θεατών, ο Μέσι ισοφάρισε στο 32ο λεπτό και στο 68ο λεπτό αξιοποίησε ιδανικά την ασίστ του Σέρχιο Μπουσκέτς, με τον οποίο συνυπήρξαν και στηνμ Μπαρτσελόνα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο πρώτο λεπτό με τον Τσανκαλάϊ, ενώ τα άλλα δύο τέρματα της Ίντερ Μαϊάμι, πέτυχαν οι Κρεμάσκι (83`) και Λουϊς Σουάρες (89`).

Eντυπωσιάζει ο Κατράνης στις ΗΠΑ

Παράλληλα, ο Αλέξανδρος Κατράνης συνεχίζει τις εντυπωσιακές του εμφανίσεις στο MLS, καθώς με ένα εντυπωσιακό γκολ στο 89ο λεπτό, χάρισε μία σημαντική εκτός έδρας νίκη στην Ρεάλ Σολτ Λέικ επί της Φιλαδέλφεια Ουνιόν.

Ο 25χρονος Έλληνας άσος, σκόραρε με δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής και διαμόρφωσε το τελικό 2-1, ενώ αυτό, ήταν το δεύτερο γκολ που πέτυχε σε επτά συμμετοχές στο πρωτάθλημα των ΗΠΑ.