Τεχνολογία

Live: Ιταλία-Αλβανία 2-1 (Πρώτο ημίχρονο)

Σε εξέλιξη βρίσκεται αυτήν την ώρα (ΕΡΤ1) στο «Signal Iduna Park» του Ντόρτμουντ ο τρίτος και τελευταίος αγώνας της ημέρας για το Euro 2024.

Η Ιταλία, η οποία, ως γνωστόν, είναι η τελευταία κάτοχος του ευρωπαϊκού τροπαίου αντιμετωπίζει την Αλβανία, η οποία συμμετέχει για δεύτερη φορά στην ιστορία της σε τελική φάση του Euro.

ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ

Την αναμέτρηση διευθύνει ο Γερμανός, Φέλιξ Τσβάιερ.

Τον απόλυτο αιφνιδιασμό πέτυχε το συγκρότημα του Σιλβίνιο στο παιχνίδι. Μόλις στο πρώτο λεπτό μετά από ένα ολέθριο λάθος του Ντιμάρκο σε εκτέλεση πλαγίου άουτ, ο Μπαϊράμι έκλεψε την μπάλα και με απίστευτο τελείωμα στο παραθυράκι του Ντοναρούμα άνοιξε το σκορ, 23 δευτερόλεπτα, μετά το πρώτο σφύριγμα του Σβάιερ.

Στο 11ο λεπτό, μετά από σέντρα του Πελεγκρίνι στο δεύτερο δοκάρι ο Μπαστόνι νίκησε από κοντά τον Στρακόσια, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Πέντε λεπτά αργότερα η «σκουάντρα ατζούρα» κάνει την ολική ανατροπή με τον Μπαρέλα, ο οποίος έπιασε ένα εκπληκτικό σουτ στην κίνηση με το εξωτερικό, αναγκάζοντας τον Αλβανό γκολκίπερ να μαζέψει για δεύτερη φορά την μπάλα από τα δίχτυα του.

Απίστευτο το παιχνίδι στο ξεκίνημά του, με τρομερό ρυθμό και τρία γκολ.

Ιταλία-Αλβανία 2-1

Γκολ: 1′ Μπαϊράμι (Αλβανία), 11′ Μπαστόνι (Ιταλία)

Κίτρινες: Πελεγκρίνι (Ιταλία)