Αθλητικά

Με μία επική ανατροπή, η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε με 2-1 της Μπάγερν Μονάχου στην Ισπανία και πήρε το εισιτήριο για τον τελικό του Champions League.

Η Ρεάλ Μαδρίτης βρέθηκε πίσω στο σκορ, ωστόσο με δύο γκολ του Χοσελού στα τελευταία λεπτά, γύρισε τούμπα το παιχνίδι και πηγαίνει στο Γουέμπλεϊ για να κατακτήσει το 15ο Champions League.

Η Μπάγερν διαμαρτύρεται για την ακύρωση του γκολ του Ντε Λιχτ στο 12ο λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά ο Κάρλο Αντσελότι είχε και τα δικά του παράπονα.

«Ο βοηθός σήκωσε τη σημαία, ο διαιτητής σφυρίζει και σταματάμε. Ίσως δεν ήταν οφσάιντ, αλλά είναι ξεκάθαρο ότι σφύριξε. Γκρινιάζουν για το γκολ και εμείς για ένα άλλο που μας ακύρωσαν, επειδή ο Κίμιχ έκανε θέατρο και το γκολ έπρεπε να μετρήσει», ανέφερε χαρακτηριστικά ο Ιταλός τεχνικός.

Οι δύο ομάδες φωνάζουν για τη διαιτησία, ωστόσο η ουσία δεν αλλάζει. Η Ρεάλ Μαδρίτης βρίσκεται και πάλι στον τελικό και κόντρα στην Ντόρτμουντ είναι το φαβορί για να κατακτήσει και φέτος το Champions League.

To άρθρο Αντσελότι για το Ρεάλ – Μπάγερν: «Ακύρωσαν κανονικό γκολ με το θέατρο του Κίμιχ» δημοσιεύτηκε στο NewsIT .