Αθλητικά

H Aλβανία ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο την αναμέτρηση απέναντι στην Ιταλία, καθώς ο Νεντίμ Μπαϊράμι σκόραρε μόλις στο πρώτο λεπτό του αγώνα.

Συγκεκριμένα η ομάδα της Αλβανίας εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια στην ιταλική άμυνα, με τον Νεντίμ Μπαϊράμι να γίνεται κάτοχος της μπάλας και με ένα πολύ δυνατό σουτ να νικά τον Τζίτζι Ντοναρούμα για να βάλει μόλις στο πρώτο λεπτό του αγώνα το προβάδισμα στην ομάδα του.

Όπως είναι λογικό το συγκεκριμένο γκολ πανηγυρίστηκε έξαλα από τους φίλους των Αλβανών, οι οποίοι έχουν κατακλύσει τις εξέδρες του «Westfalen» και είδαν την ομάδα τους να κάνει ένα ονειρικό ξεκίνημα.

Αξίζει να σημειωθεί πως παρά την ψυχρολουσία, η Ιταλία κατάφερε να ισοφαρίσει στο 11ο λεπτό με το γκολ του Μπαστόνι, ενώ στο 16΄ο Μπαρέλα με δυνατό σουτ έκανε το 2-1.

To άρθρο Ιταλία – Αλβανία: Το γκολ των Αλβανών στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης για το Euro 2024 δημοσιεύτηκε στο NewsIT .