Αθλητικά

Η Ισπανία πήρε μία δραματική νίκη πρόκριση επί της Γερμανίας με 2-1 στην παράταση και απέκλεισε τους γηπεδούχους στα προημιτελικά του Euro 2024, για ένα… πικρό αντίο των Μίλερ και Κροος από την εθνική τους ομάδα.

Ένα γκολ του Μερίνο στο τελευταίο λεπτό της παράτασης, έστειλε την Ισπανία στα ημιτελικά του Euro 2024 και “πάγωσε” τη Γερμανία, που έμεινε εκτός 4άδας στο τουρνουά που διεξάγεται στα γήπεδά της.

Η φοβερή εξέλιξη του αγώνα και το φινάλε του, δημιούργησε έτσι και αντίστοιχα συναισθήματα στις δύο ομάδες, με τους Ισπανούς να πανηγυρίζουν έξαλλα και τους Γερμανούς να πέφτουν στο χορτάρι. Δάκρυα από τον Μίλερ, που αγωνίστηκε για τελευταία φορά με τα “Πάντσερ”, όπως και ο Κρόος.

Κρόος και Μίλερ αποθεώθηκαν πάντως από τους οπαδούς στις εξέδρες.

To άρθρο Ισπανία – Γερμανία: Φοβερό κοντράστ συναισθημάτων και δάκρυα από τον Μίλερ στο άδοξο τέλος του από τα «Πάντσερ» δημοσιεύτηκε στο NewsIT .