Αθλητικά

Ο Ολυμπιακός έκανε τρομερό πρώτο ημίχρονο κόντρα στην Άστον Βίλα, στο πρώτο παιχνίδι για τα ημιτελικά του Conference League, αλλά οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 2-1 λίγο πριν οδηγηθούν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Με τον Ελ Κααμπί να έχει σκοράρει ήδη δύο φορές για τον Ολυμπιακό στο ματς, η Άστον Βίλα προσπάθησε να αντιδράσει και κατάφερε να φθάσει σε ένα γκολ στο 45+1′, με τον Γουότκινς να σκοράρει με ωραίο διαγώνιο πλασέ.

Οι “χωριάτες” αναπτύχθηκαν εξαιρετικά στη φάση του γκολ και ο Ντιαμπί έκανε την ασίστ για το 2-1 της ομάδας του, που “χάλασε” το προβάδισμα των Πειραιωτών πριν το ημίχρονο.

Το γκολ του Γουότκινς για το Άστον Βίλα – Ολυμπιακός 2-1

Ο Ολυμπιακός πήγε πάντως στα αποδυτήρια με την ψυχολογία υπέρ του.

To άρθρο Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Το γκολ του Γουότκινς για τη μείωση του σκορ σε 2-1 από τους «χωριάτες» δημοσιεύτηκε στο NewsIT .