Αθλητικά

Στα κανάλια COSMOTE SPORT οι αγώνες Μπαρτσελόνα-Παρί Σεν Ζερμέν, Ντόρτμουντ-Ατλέτικο Μαδρίτης, Μάντσεστερ Σίτι-Ρεάλ Μαδρίτης και Μπάγερν Μονάχου-Άρσεναλ.

Μετά τη «βροχή» των γκολ στην 1η αγωνιστική της προημιτελικής φάσης, το UEFA Champions League επιστρέφει με τους δεύτερους αγώνες το διήμερο 16-17/4, έχοντας ως απόλυτο προορισμό την COSMOTE TV.

Πετυχαίνοντας τη μεγάλη ανατροπή στο πρώτο ματς, η Μπαρτσελόνα κατάφερε να φύγει νικήτρια με 3-2 από το Παρίσι κόντρα στην Παρί Σεν Ζερμέν. Θα μπορέσει ο Κιλιάν Μπαμπέ και η παρέα του να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ στη Βαρκελώνη; Η απάντηση θα δοθεί την Τρίτη 16/4 στις 22.00 στο COSMOTE SPORT 2HD. Την ίδια μέρα και ώρα (22.00, COSMOTE SPORT 3HD), θα γίνει γνωστό και το εάν η Ατλέτικο Μαδρίτης θα καταφέρει να υπερασπιστεί το προβάδισμα που απέκτησε μετά το 2-1 του πρώτου ματς κόντρα στη Ντόρτμουντ και θα πάρει την πρόκριση στους «4».

Στην πρώτη αναμέτρηση στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» η Ρεάλ Μαδρίτης αποδείχθηκε «πολύ σκληρή για να πεθάνει» και πήρε τελικά την ισοπαλία κόντρα στη Μάντσεστερ Σίτι με σκορ 3-3. Στον δεύτερο αγώνα της Τετάρτης 17/4 (22.00, COSMOTE SPORT 2HD), οι «Πολίτες» θα υποδεχθούν στο «Έτιχαντ» τη «Βασίλισσα» με όλα τα σενάρια να παραμένουν ανοιχτά. Στην άλλη αναμέτρηση της βραδιάς, η Μπάγερν Μονάχου θα φιλοξενήσει την Άρσεναλ (22.00, COSMOTE SPORT 3HD), μετά το 2-2 του πρώτου αγώνα.

Το διήμερο της αγωνιστικής δράσης η εκπομπή «UEFA Champions League Λεπτό προς Λεπτό» θα προσφέρει λεπτό προς λεπτό ενημέρωση από όλους τους αγώνες του διημέρου (22.00, COSMOTE SPORT 1HD).