Αθλητικά

Ο Παναθηναϊκός έβαλε γερές βάσεις νίκης στη Λαμία από το πρώτο ημίχρονο όταν και προηγήθηκε με 2-0.

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Φώτη Ιωαννίδη, ο Παναθηναϊκός κατάφερε να πάρει προβάδισμα δύο γκολ στο ημίχρονο του εκτός έδρας αγώνα με τη Λαμία για την έκτη αγωνιστική των πλέι οφ της Super League.

Ο διεθνής Έλληνας επιθετικός δεν σκόραρε αλλά είχε συμμετοχή και στα δύο πράσινα τέρματα. Στο πρώτο, πήρε την μπάλα λίγο κάτω από το κέντρο, έδωσε στον Λημνιό, ο οποίος πλάσαρε στο δοκάρι, για να έρθει ο Βέρμπιτς από κοντά να γράψει το 0-1.

Στο δεύτερο, ο Φώτης Ιωαννίδης χόρεψε την άμυνα της Λαμίας και έδωσε έτοιμο γκολ στον Μπακασέτα, ο οποίος σημείωσε το 0-2.

Στα αρνητικά για τους πράσινους, ο τραυματισμός του Μπερνάρ. Ο φορμαρισμένος Βραζιλιάνος μεσοεπιθετικός έγινε αναγκαστική αλλαγή, έχοντας ενοχλήσεις στον δικέφαλο.

To άρθρο Λαμία – Παναθηναϊκός: Το σόου του Ιωαννίδη, ο τραυματισμός του Μπερνάρ και τα γκολ των Βέρμπιτς και Μπακασέτα δημοσιεύτηκε στο NewsIT .