Αθλητικά

ΠΑΟΚ – Κλαμπ Μπριζ: Τα δύο γκολ των Βέλγων που «πάγωσαν» την Τούμπα

Ο ΠΑΟΚ δίνει αγώνα ρεβάνς με την Κλαμπ Μπριζ στα προημιτελικά του του Conference League, με το πρώτο ημίχρονο να τον βάζει όμως με την… πλάτη στον τοίχο, αφού οι Βέλγοι σκόραραν δύο φορές.

Η Κλαμπ Μπριζ ήταν καλύτερη σε ολόκληρο το πρώτο μέρος της αναμέτρησης στην Τούμπα και άνοιξε το σκορ με τον Γιούτκλα στο 33′ μετά από ωραία αντεπίθεση. Ο ίδιος παίκτης πέτυχε και το 2-0 για την ομάδα του κόντρα στον ΠΑΟΚ στο 45′, παίρνοντας το “ριμπάουντ” μετά από απόκρουση του Κοτάρσκι σε νέα αντεπίθεση.

Ο τερματοφύλακας του “Δικεφάλου του Βορρά” είχε μάλιστα και δύο σπουδαίες επεμβάσεις, για να αποτρέψει ακόμη πιο “βαρύ” σκορ για την ομάδα του στο 45λεπτο.

Το γκολ για το ΠΑΟΚ – Κλαμπ Μπριζ 0-1

Το γκολ για το ΠΑΟΚ – Κλαμπ Μπριζ 0-2

Ο ΠΑΟΚ είχε χάσει με 1-0 και στο πρώτο ματς.

To άρθρο ΠΑΟΚ – Κλαμπ Μπριζ: Τα δύο γκολ των Βέλγων που «πάγωσαν» την Τούμπα δημοσιεύτηκε στο NewsIT .