Αθλητισμός

Το πρόγραμμα από την 6η έως τη 17η αγωνιστική


Πρώτη καταχώρηση: Παρασκευή, 1 Οκτωβρίου 2021, 18:33

Ανακοινώθηκε από τη Super League το αναλυτικό πρόγραμμα του πρωταθλήματος, από την 6η έως τη 17η αγωνιστική, ένα διάστημα που περιλαμβάνει αρκετά ντέρμπι. Το Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ της 7ης αγωνιστικής θα διεξαχθεί την Κυριακή 24 Οκτωβρίου, στις 8:30 μ.μ., το Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ (9η αγωνιστική) την Κυριακή 7/11 στις 7:30 μ.μ., το ΑΕΚ-Ολυμπιακός (10η) την Κυριακή 21/11, στις 7:30 μ.μ., το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ΠΑΟΚ-Αρης (11η) θα γίνει την Κυριακή 28/11 στις 7:30 μ.μ., το ΑΕΚ-Παναθηναϊκός (12η) την Κυριακή 5/12 στις 7:30 μ.μ. και η δεύτερη φετινή μάχη των «Δικεφάλων» ΑΕΚ-ΠΑΟΚ (17η αγωνιστική) θα διεξαχθεί την Κυριακή 9 Ιανουαρίου, στις 7:30 μ.μ.

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει μία εμβόλιμη αγωνιστική (14η), που θα γίνει από 14 έως 16 Δεκεμβρίου, ενώ μεσοβδόμαδα θα γίνουν και οι πρώτες αναμετρήσεις μετά τη διακοπή των Χριστουγέννων, με τη 16η αγωνιστική να έχει προγραμματιστεί το διήμερο 4-5 Ιανουαρίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα που ανακοίνωσε η Super League:

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

=============

ΣΑΒΒΑΤΟ 16/10

18:15 Απόλλων Σμύρνης-Αστέρας Τρίπολης “Γ. Καμάρας”

20:30 Παναθηναϊκός-Ιωνικός “Απ. Νικολαϊδης”

ΚΥΡΙΑΚΗ 17/10

16:00 Παναιτωλικός-ΟΦΗ Γηπ. Παναιτωλικού

16:00 ΠΑΟΚ-Βόλος Γηπ. Τούμπας

20:30 ΑΕΚ-Ατρόμητος ΟΑΚΑ

20:30 ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός “Οι Ζωσιμάδες”

ΔΕΥΤΕΡΑ 18/10

19:30 Λαμία-Αρης “Αθ. Διάκος”

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

=============

ΣΑΒΒΑΤΟ 23/10

18:15 Ατρόμητος-Ιωνικός Δημ. Στάδιο Περιστερίου

19:00 Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΣ Γιάννινα “Γ. Καμάρας”

20:30 Αστέρας Τρίπολης-Παναθηναϊκός “Θ. Κολοκοτρώνης”

ΚΥΡΙΑΚΗ 24/10

16:00 Βόλος-ΑΕΚ Πανθεσσαλικό Στάδιο

16:00 Αρης-Παναιτωλικός “Κλ. Βικελίδης”

18:15 ΟΦΗ-Λαμία “Θ. Βαρδινογιάννης”

20:30 Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ “Γ. Καραϊσκάκης”

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

=============

ΣΑΒΒΑΤΟ 30/10

19:30 Παναιτωλικός-Ολυμπιακός Γηπ. Παναιτωλικού

19:30 ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης Γηπ. Τούμπας

ΚΥΡΙΑΚΗ 31/10

15:00 Λαμία-Ατρόμητος “Αθ. Διάκος”

17:15 Παναθηναϊκός-ΟΦΗ “Απ. Νικολαϊδης”

19:30 ΑΕΚ-Αρης ΟΑΚΑ

19:30 ΠΑΣ Γιάννινα-Αστέρας Τρίπολης “Οι Ζωσιμάδες”

ΔΕΥΤΕΡΑ 1/11

19:30 Ιωνικός-Βόλος Γηπ. Νεάπολης

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

=============

ΣΑΒΒΑΤΟ 6/11

17:15 ΟΦΗ-Ατρόμητος “Θ. Βαρδινογιάννης”

17:15 ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός “Οι Ζωσιμάδες”

19:30 Απόλλων Σμύρνης-ΑΕΚ “Γ. Καμάρας”

ΚΥΡΙΑΚΗ 7/11

15:00 Αστέρας Τρίπολης-Λαμία “Θ. Κολοκοτρώνης”

17:15 Βόλος-Αρης Πανθεσσαλικό Στάδιο

19:30 Ολυμπιακός-Ιωνικός “Γ. Καραϊσκάκης”

19:30 Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ “Απ. Νικολαϊδης”

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

=============

ΣΑΒΒΑΤΟ 20/11

15:00 Βόλος-ΟΦΗ Πανθεσσαλικό Στάδιο

19:30 Αρης-ΠΑΣ Γιάννινα “Κλ. Βικελίδης”

19:30 Ιωνικός-Αστέρας Τρίπολης Γηπ. Νεάπολης

ΚΥΡΙΑΚΗ 21/11

17:15 Παναιτωλικός-Απόλλων Σμύρνης Γηπ. Παναιτωλικού

19:30 ΑΕΚ-Ολυμπιακός ΟΑΚΑ

19:30 Ατρόμητος-ΠΑΟΚ Δημ. Στάδιο Περιστερίου

ΔΕΥΤΕΡΑ 22/11

19:30 Λαμία-Παναθηναϊκός “Αθ. Διάκος”

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

=============

ΣΑΒΒΑΤΟ 27/11

17:15 Αστέρας Τρίπολης-Ατρόμητος “Θ. Κολοκοτρώνης”

19:30 Απόλλων Σμύρνης-Λαμία “Γ. Καμάρας”

19:30 ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΕΚ “Οι Ζωσιμάδες”

ΚΥΡΙΑΚΗ 28/11

15:00 Ολυμπιακός-Βόλος “Γ. Καραϊσκάκης”

15:00 ΟΦΗ-Ιωνικός “Θ. Βαρδινογιάννης”

19:30 Παναθηναϊκός-Παναιτωλικός “Απ. Νικολαϊδης”

19:30 ΠΑΟΚ-Αρης Γηπ. Τούμπας

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

=============

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/12

17:15 Βόλος-Παναιτωλικός Πανθεσσαλικό Στάδιο

17:15 Ατρόμητος-Απόλλων Σμύρνης Δημ. Στάδιο Περιστερίου

19:30 ΟΦΗ-Ολυμπιακός “Θ. Βαρδινογιάννης”

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/12

17:15 Ιωνικός-ΠΑΟΚ Γηπ. Νεάπολης

19:30 ΑΕΚ-Παναθηναϊκός ΟΑΚΑ

19:30 Αρης-Αστέρας Τρίπολης “Κλ. Βικελίδης”

ΔΕΥΤΕΡΑ 6/12

19:30 Λαμία-ΠΑΣ Γιάννινα “Αθ. Διάκος”

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

=============

ΣΑΒΒΑΤΟ 11/12

17:15 Παναθηναϊκός-Ατρόμητος “Απ. Νικολαϊδης”

17:15 ΠΑΣ Γιάννινα-Βόλος “Οι Ζωσιμάδες”

19:30 Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΚ “Θ. Κολοκοτρώνης”

19:30 Παναιτωλικός-Ιωνικός Γηπ. Παναιτωλικού

ΚΥΡΙΑΚΗ 12/12

15:00 Απόλλων Σμύρνης-ΟΦΗ “Γ. Καμάρας”

17:15 ΠΑΟΚ-Λαμία Γηπ. Τούμπας

19:30 Ολυμπιακός-Αρης “Γ. Καραϊσκάκης”

14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

=============

ΤΡΙΤΗ 14/12

17:15 Αστέρας Τρίπολης-Παναιτωλικός “Θ. Κολοκοτρώνης”

ΤΕΤΑΡΤΗ 15/12

17:15 Λαμία-Βόλος “Αθ. Διάκος”

17:15 ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ “Οι Ζωσιμάδες”

19:30 Απόλλων Σμύρνης-Παναθηναϊκός “Γ. Καμάρας”

19:30 Ατρόμητος-Ολυμπιακός Δημ. Στάδιο Περιστερίου

ΠΕΜΠΤΗ 16/12

17:15 ΟΦΗ-Αρης “Θ. Βαρδινογιάννης”

19:30 Ιωνικός-ΑΕΚ Γηπ. Νεάπολης

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

=============

ΣΑΒΒΑΤΟ 18/12

19:30 Παναιτωλικός-Ατρόμητος Γηπ. Παναιτωλικού

ΚΥΡΙΑΚΗ 19/12

15:00 Ολυμπιακός-Λαμία “Γ. Καραϊσκάκης”

17:15 Βόλος-Απόλλων Σμύρνης Πανθεσσαλικό Στάδιο

19:30 Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα “Απ. Νικολαϊδης”

19:30 ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης Γηπ. Τούμπας

ΔΕΥΤΕΡΑ 20/12

19:30 ΑΕΚ-ΟΦΗ ΟΑΚΑ

19:30 Αρης-Ιωνικός “Κλ. Βικελίδης”

16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

=============

ΤΡΙΤΗ 4/1

17:15 ΠΑΣ Γιάννινα-Ιωνικός “Οι Ζωσιμάδες”

19:30 Αστέρας Τρίπολης-ΟΦΗ “Θ. Κολοκοτρώνης”

ΤΕΤΑΡΤΗ 5/1

17:15 Ατρόμητος-Βόλος Δημ. Στάδιο Περιστερίου

17:15 Λαμία-ΑΕΚ “Αθ. Διάκος”

19:30 Απόλλων Σμύρνης-Ολυμπιακός “Γ. Καμάρας”

19:30 ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός Γηπ. Τούμπας

21:30 Παναθηναϊκός-Αρης “Απ. Νικολαϊδης”

17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

=============

ΣΑΒΒΑΤΟ 8/1

19:30 ΟΦΗ-ΠΑΣ Γιάννινα “Θ. Βαρδινογιάννης”

ΚΥΡΙΑΚΗ 9/1

15:00 Αρης-Ατρόμητος “Κλ. Βικελίδης”

15:00 Παναιτωλικός-Λαμία Γηπ. Παναιτωλικού

17:15 Βόλος-Παναθηναϊκός Πανθεσσαλικό Στάδιο

19:30 ΑΕΚ-ΠΑΟΚ ΟΑΚΑ

15:00 Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης “Γ. Καραϊσκάκης”

ΔΕΥΤΕΡΑ 10/1

19:30 Ιωνικός-Απόλλων Σμύρνης Γηπ. Νεάπολης

Το άρθρο αυτό δημοσιεύτηκε στο zougla.gr

Με το WordPress Automatic Plugin από την codecanyon
Πλέον στην ιστοσελίδα μας δημοσιεύονται αυτόματα άρθρα μέσω «RSS feeds».
Από όποια σελίδα μας τα προσφέρει!
Δεν φέρουμε καμιά απολύτως ευθύνη για το περιεχόμενο.

Αν πιστεύεται πως αυτό το άρθρο πρέπει να διαγραφεί μην διστάσετε να μας βρείτε στα social media.

Related Articles

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Back to top button

Βρέθηκε πρόγραμμα που μπλοκάρει διαφημίσεις

Το Galaksias.gr για να μπορεί να συντηρηθεί και να σας κρατάει 24 ώρες το 24ώρο ενημερωμένους έχει κάποια έξοδα. Στηρίξτε μας