Κυπριακά Νέα

«Καθάρισε» για την Ντόρτμουντ ο Ρόις (vid)

Ξεκίνημα με το… δεξί για την Μπορούσια Ντόρτμουντ, η οποία επικράτησε της Λεβερκούζεν με σκορ 1-0, χάρη σε τέρμα του Μάρκο Ρόις.

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε τη Bundesliga η Μπορούσια Ντόρτμουντ, με τους «Βεστφαλούς» να επικρατούν της Λεβερκούζεν με σκορ 1-0, παίρνοντας έτσι το πρώτο τρίποντο της νέας σεζόν.

Η ομάδα του Έντιν Tέρζιτς πήρε το προβάδισμα από νωρίς στο ματς, με τον Μάρκο Ρόις να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από κοντά και να ανοίγει το σκορ στο 10ο λεπτό, έπειτα από σουτ του Αντεγιέμι που απέκρουσε ο Λούκας Χραντέτσκι.

Από την πλευρά τους, οι «ασπιρίνες» έψαξαν το γκολ της ισοφάρισης, χωρίς να τα καταφέρουν, ωστόσο, με την Λεβερκούζεν να τελειώνει το ματς μάλιστα και με 10 παίκτες, εξαιτίας απευθείας κόκκινης που αντίκρυσε ο Χραντέτσκι στις καθυστερήσεις.