Αθλητικά

Νότιγχαμ Φόρεστ – Λίβερπουλ 0-1: Ο Νούνιες έδωσε τη νίκη στους φιλοξενούμενους με γκολ στο ένατο λεπτό των καθυστερήσεων

Η Λίβερπουλ ήρθε… φάτσα με απώλεια βαθμών την έδρα της Νότιγχαμ Φόρεστ, αλλά ο Νούνιες είπε την «τελευταία λέξη» και της έδωσε τη νίκη στο ματς της Premier League, με γκολ στο 90+9’.

Με γκολ του Νούνιες στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Λίβερπουλ πέρασε από την έδρα της Νότιγχαμ Φόρεστ (1-0) και έτσι πήρε το πρώτο της «διπλό» κόντρα στη συγκεκριμένη ομάδα, μετά το 1984!

Η νίκη αυτή, διατήρησε την Λίβερπουλ στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα (63β.) και στο +4 από την Μάντσεστερ Σίτι, που όμως έχει ένα ματς λιγότερο (υποδέχεται την Κυριακή τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ). Στους 58 βαθμούς -και με ματς λιγότερο- η Άρσεναλ.